Відбулась зустріч представників Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг з представниками об’єднань кредитних спілок

gerb20 лютого 2013 року під керівництвом Директора департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Геннадія Васильовича Дмитренка відбулась зустріч представників Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг з представниками об’єднань кредитних спілок.

Нацкомфінпослуг на даній зустрічі була представлена:
Кульгою Дмитром Анатолійовичем (заступник директора департаменту)
Завгородньою Наталією Олегівною (заступник директора департаменту – начальник відділу нормативно-правового регулювання діяльності кредитних установ та бюро кредитних історій)
Балабаєвою Інгою Едуардівною (начальник відділу контролю за додержанням законодавства кредитними установами та бюро кредитних історій).
Об’єднання кредитних спілок представляли:
Вишневський Іван Івановичголова правління Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів»
Волотовський Олексій Валентинович – виконавчий директор Всеукраїнської асоціації кредитних спілок
Калустова Катерина Віталіївна – віце-президент Національної асоціації кредитних спілок
Козинець Петро Миколайович – президент Національної асоціації кредитних спілок
Основною темою зустрічі було обговорення проблемних питань проведення інспекційних перевірок кредитних спілок з боку Нацкомфінпослуг.

Начальник відділу контролю за додержанням законодавства кредитними установами та бюро кредитних історій Інга Балабаєва висловила позицію регулятора з приводу:

– Необхідності оперативної актуалізації кредитними спілками статутів та внутрішніх положень кредитних спілок у випадку внесення змін в законодавство з питань регулювання діяльності кредитних спілок.
– Необхідності виконання кредитними спілками вимог внутрішніх положень та процедур кредитної спілки. Оскільки типовим порушенням є невідповідність дій та рішень працівників кредитних спілок процедурам, затвердженим в кредитних спілках.
– Необхідності дотримання процедури скликання та проведення загальних зборів членів кредитних спілок (вчасної публікації, особистого повідомлення, дотримання кворуму, тощо)
– Необхідності впровадження внутрішнього аудиту в кредитних спілках з 2013 року
– Необхідність приведення діяльності кредитних спілок та їх внутрішніх положень у відповідність до «Правил здійснення депозитних операцій в кредитних спілках» (на думку Нацкомфінпослуг, приведення положень у відповідність до даного нормативно – правового акту є обов’язковим навіть за умови, що кредитна спілка не здійснює діяльність із залучення внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки)

В ході зустрічі було досягнуто домовленість щодо проведення періодичних робочих зустрічей Нацкомфінпослуг з об’єднаннями кредитних спілок по актуальних питаннях нормотворення та правозастосування. Планується, що наступна зустріч буде присвячена проблемам подачі звітних даних кредитними спілками та процесу впровадження Міжнародних стандартів фінансової звітності в кредитних спілках.

Опубліковано в Новини

Мітки:

« »