В 2014 році оподаткування процентів по депозитах не буде – Арсеній Яценюк

27 березня 2014 року під час виступу у Верховній Раді України Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив:

Уряд вважає за необхідне ввести фактично податок на багатих. Ми розглядали декілька варіантів, в тому числі, один із варіантів було оподаткування доходів з депозитів – не самих депозитів, як хтось це запускав, а виключно доходів з депозитів. Вчора я розмовляв з Радиком Сікорським, Міністром закордонних справ Польщі – у всіх країнах-членах ЄС пасивні доходи оподатковуються.

Що зараз відбувається в Україні? Є депозит, цей депозит поставили в банк, банк виплачує пасивний дохід 25% річних, з цього доходу ніхто не сплачує жодних податків. Більше того, якщо проценти за депозитом 25%, скажіть, яка реальна ставка буде в економіці? 40. Логічно? Тобто банк же має на чомусь заробити. Тому це, звичайно, неприпустимо. Але, я хочу, щоб ви чітко почули, в поточних умовах ввести оподаткування доходів від пасивних операцій в банківських установах означає, що також це буде використано з тією метою, щоб казати, щоб забирали депозити.

Тому ми прийняли рішення: в поточному році не вводити оподаткування доходів з банківських вкладів.

Але що ми пропонуємо? Ми пропонуємо фактично введення прогресивної шкали на доходи з громадян. Той, хто буде заробляти понад 300 тис. грн. буде платити податок в розмірі 20%, той, хто буде заробляти більше 500 тис. грн. – буде платити податок в розмірі 25%. Йдеться про оподаткування загалом в країні близько 300 тис. громадян України. Цих 300 тис. громадян України володіють фінансовим ресурсом, який складає 60% загальних активів України.

Весь текст Виступу Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка у Верховній Раді України 27 березня 2014 року тут 

Крім того, 27 березня 2014 року у Верховній Раді України за № 4576 зареєстровано урядовий Проект Закону “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні“.

Даним законопроектом передбачено низку змін до податкового законодавства, в тому числі запровадження прогресивної шкали оподаткування, але не передбачено запровадження оподаткування депозитів.

Опубліковано в Новини

« »