Делегація кредитних спілок України взяла участь у міжнародному круглому столі в Литві, присвяченому проблемам кредитної кооперації

З 29 липня по 3 серпня 2013 року делегація кредитних спілок України брала участь в програмі обміну досвідом в кредитних спілках Литви та Латвії. Дана робоча зустріч була організована на запрошення Центральної кредитної спілки Литви та у співпраці з Південнорегіональною асоціацією кредитних спілок.

1094940_653359254674193_1836948520_n

До складу української групи увійшли Володимир Казарінов (голова правління кредитної спілки «Кредит – Союз», м Черкаси); Лариса Литвинюк (голова правління кредитної спілки «Добробут», м. Стаханов); Надія Малютіна (голова правління кредитної спілки «Фермер», м. Старобільськ); Віктор Рудий (юрист об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів»); Іван Вишневський (голова правління об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів» та голова правління Української об’єднаної кредитної спілки).

30 вересня в Сеймі Республіки Литви відбувся міжнародний круглий стіл, присвячений проблема кредитної кооперації. В даному заході взяли участь представники кредитно-кооперативного руху Литви, Киргизстану, Росії та України.

Відкриваючи засідання круглого столу, голова комітету з питань фінансів та бюджету Сейму Литви зазначив: «В Литві на кредитні спілки покладається велика надія в забезпечені доступу до фінансів різних верств населення. На даний час кредитні спілки займають вагоме місце в фінансовій системі Литви і складають гідну альтернативу банкам (90% банківського капіталу Литви належить скандинавським банкам – примітка автора). Парламент Литви зараз працює над внесенням змін до Закону Литви «Про кредитні спілки», для розробки якого створено робочу групу із залученням представників органів державної влади, Центральної кредитної спілки та Асоціації кредитних спілок Литви. В світлі підготовки змін цікаво було б почути про те, які перспективи та проблеми розвитку стоять перед кредитними спілками інших країн».

936510_653359321340853_1590729146_n

Олена Стратьєва – Директор Російського Мікрофінансового Центру (м. Москва)  – в своїй презентації навела інформацію про очікувані зміни в регулюванні кредитних споживчих кооперативів в Російській Федерації. При цьому особливу увагу було приділено питанню започаткування діяльності з 1 вересня 2013 року «мегарегулятора» створеного на базі Банку Росії.

Іван Вишневський доповів про очікувані зміни в регулюванні діяльності кредитних спілок в світлі реалізації Програми економічних реформ, затвердженої Президентом України (на час даної презентації не було відомо про позицію Адміністрації Президента України щодо законопроекту, запропонованого Національним Банком України – примітка автора).

Фортунатас Діргінчус – директор Центральної кредитної спілки Литви – презентував бачення щодо місця та ролі Центральної кредитної спілки Литви в системі кредитної кооперації Литви. Особливу увагу було приділено питанню «федералізації мережі кредитних спілок» та необхідності уніфікації низки процедур та технологічних процесів в діяльності кредитних спілок.

Рамунас Стонкус – Директор Асоціації кредитних спілок Литви – доповів про основні напрями лобістської роботи Асоціації. Під час своєї презентації Рамунас Стонкус висловив дуже важливу тезу «Некоторые вещи важны для  нас – это только одна сторона медали. Необходимо заботиться , что это было бы очень ценным и политикам». На його думку, одним з основних завдань лобістів кредитних спілок є те, щоб речі, які є важливими для кредитних спілок, стали важливими і для членів кредитних спілок, і для парламентарів, і для пересічних громадян.

Сігітас Бубніс – консультант компанії “AFC” (Німеччина), директор Центральної кредитної спілки Литви 2008-2011 роках – узагальнив міжнародні тенденції в розвитку кредитних спілок в різних країнах світу.

Представники Киргизької делегації презентували проект GIZ в Киргизстані «Сприяння сталому економічному розвитку».

По завершенні презентацій учасники круглого столу провели активну дискусію щодо висвітлених питань.

1017276_653358221340963_1798905187_n

В наступні дні візиту, делегації кредитних спілок України та Росії відвідали кредитну спілку м. Біржай (м. Біржай, Литва), кредитну спілку м. Йонава (м. Йонава, Литва), кредитну спілку залізничників (м. Рига, Латвія).

Представники української делегації висловлюють подяку Центральній кредитній спілці Литви, Асоціації кредитних спілок Литви, Південнорегіональній асоціації кредитних спілок, кредитним спілкам Біржая, Йонави та Риги за організовані зустрічі.

Нотатку підготував Іван Вишневський.

Всі презентації можна переглянути та завантажити тут

Опубліковано в Новини

« »