Відбулась зустріч Нацкомфінпослуг та “Програми захисту вкладів”

8 липня 2013 року відбулась робоча зустріч директора Департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Дмитренка Геннадія Васильовича та голови Правління Об’єднання кредитних спілок “Програма захисту вкладів” Вишневського Івана Івановича.

З боку Нацкомфінпослуг також взяли участь начальник відділу пруденційного нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Павлій Ольга Іванівна.

Під час зустрічі Геннадій Дмитренко наголосив, що Нацкомфінпослуг починає активну роботу по застосуванню заходів впливу до кредитних спілок, які не дотримуються вимог законодавства. Нацкомфінпослуг буде вдосконалювати систему виїзного та безвиїзного нагляду за діяльністю кредитних спілок, поглиблюватиме програму виїзних інспекцій, розроблятиме відповідні зміни до власних нормативно – правових актів.

Зокрема, протягом останнього місяця було складено велику кількість актів про порушення законодавства кредитними спілками, які не дотримуються фінансових нормативів, встановлених нормативно – правовими актами Нацкомфінпослуг.

Ольга Павлій зазначила, що розпочинається системна робота з кожною кредитною спілкою, яка не дотримується нормативів. Нацкомфінпослуг вживатиме всіх необхідних заходів для забезпечення покращення фінансового стану кредитних спілок та приведення їх діяльності у відповідність до ВСІХ нормативів.

Іван Вишневський повідомив, що “Програма захисту вкладів” з моменту свого створення приділяє значну увагу мінімізації ризиків кредитних спілок, зокрема, шляхом проведення виїзного та безвиїзного моніторингу. Наприклад, ще з 2008 року кредитні спілки – учасники “Програми захисту вкладів” щоквартально отримують висновки за результатами проведеного аналізу їх фінансових показників та рекомендації щодо дій, які необхідно вжити для недопущення погіршення фінансового стану кредитної спілки. Але в аналізі, який проводять Нацкомфінпослуг та “Програма захисту вкладів” є принципова відмінність: Нацкомфінпослуг може керуватись лише діючими нормативно – правовими актами та не може припускати наявності оціночних суджень в актах правозастосування.

Іван Вишневський висловив переконання, що ринок очікує від Регулятора послідовності в діях та сподівається на те, що нова команда працівників Департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами не застосовуватиме нових варіантів тлумачення діючих норм права.

Опубліковано в Новини

Мітки:

« »