Комітет з питань податкової та митної політики рекомендує парламенту відхилити законопроекти про внесення змін до Податкового кодексу щодо банківських вкладів фізичних осіб

На засіданні Комітету було розглянуто два законопроекти про внесення змін до Податкового кодексу щодо банківських вкладів фізичних осіб (реєстр. №2401) та зменшення ставки податку на банківські вклади фізичних осіб (реєстр. №2401-1).

Законопроектом №2401 пропонується змінити базу оподаткування податком на доходи фізичних осіб процентів, нарахованих на вклади (депозити) фізичних осіб до банків та інших фінансових установ. Передбачається оподатковувати перевищення суми процентів, нарахованих на такі вклади, над сумою процентів облікової ставки НБУ, збільшене на п’ять відсотків. При цьому, пропонується збільшити ставку податку на таке перевищення та на всі інші зазначені у пункті 167.2 статті 167 Податкового кодексу пасивні доходи з 5 до 25 відсотків.

Законопроектом №2401-1 передбачається аналогічно змінити базу оподаткування податком на доходи фізичних осіб процентів, нарахованих на вклади (депозити) фізичних осіб до банків та інших фінансових установ, однак ставку податку пропонується зменшити з 5 до 1 відсотка.

Члени Комітету зазначили, що запровадження оподаткування процентів на депозити “призведе до відтоку капіталу з банківської сфери, що матиме згубний вплив на економічну ситуацію в України”. Це неприпустимо, вважають народні депутати, в умовах наявної міжнародної фінансової кризи. За словами парламентаріїв, довіра населення до банків тільки почала відроджуватися – лише за минулий рік депозитний портфель банків збільшився на 12 млрд. грн. за рахунок вкладів фізичних осіб. Запровадження передбаченого проектами оподаткування, вважають народні депутати, “остаточно зруйнує довіру громадян до банківської системи і держава втратить внутрішнього кредитора – населення”. Крім того, наголошувалося на засіданні, не можна не брати до уваги соціальний аспект цього питання, оскільки переважна кількість громадян зберігає на депозитах незначні суми (до 7 тисяч гривень) не з метою одержання прибутку у вигляді відсотків, а задля захисту своїх заощаджень від інфляційних процесів. Йшлося й про те, що Податковим кодексом встановлено оподаткування процентів на вклади до банків та інших небанківських фінансових установ в розмірі 5%, але запровадження такого оподаткування передбачено тільки з 2015 року.

Джерело http://rada.gov.ua/news/Novyny/Povidomlennya/74420.html

Опубліковано в Новини

Мітки:

« »