Нацкомфінпослуг готує зміни до “Правил проведення перевірок (інспекцій) Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг”

gerb12 вересня 2013 року голова правління Об’єднання кредитних спілок “Програма захисту вкладів” Іван Вишневський взяв участь у відкритій частині засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Під час даного засідання розглядались два питання щодо внесення змін до нормативно – правових актів Нацкомфінпослуг, що стосуються діяльності кредитних спілок.

За результатами обговорення Нацкомфінпослуг прийняла рішення про схвалення для оприлюднення проекту розпорядження Нацкомфінпослуг «Про внесення змін до Вимог до програмного забезпечення та спеціального технічного обладнання кредитних спілок, пов’язаного з наданням фінансових послуг». Даним розпорядженням планується встановити вимогу щодо обов’язкової наявності в комплексній системі захисту інформації засобів захисту інформації, які мають сертифікат відповідності або позитивний експертний висновок за результатами державної експертизи у сфері технічного та/або криптографічного захисту інформації. Дана вимога впроваджується Нацкомфінпослуг з метою приведення у відповідність до вимог Закону України «Про захист інформації в телекомунікаційних мережах».

Після тривалого обговорення Нацкомфінпослуг прийняла рішення про схвалення для оприлюднення проекту розпорядження Нацкомфінпослуг «Про внесення змін до розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг від 27 листопада 2012 року № 2422 «Про затвердження Правил проведення перевірок (інспекцій) Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України».

Даним розпорядженням пропонується внести суттєві зміни до Правил проведення перевірок, зокрема:

– Запровадити поняття «повторної перевірки»;

– Дозволити проведення перевірок однією особою;

– Запровадити поняття «нерозпочатої перевірки»;

– Надати право Нацкомфінпослуг отримувати інформацію від Національного банку України та банківських установ про наявність відритих рахунків фінансових установ, а за рішенням суду – про залишки коштів на рахунках;

– Надати право Нацкомфінпослуг проводити інвентаризацію;

– Змінити процедури та порядок проведення безвиїзних перевірок Нацкомфінпослуг.

Дані проекти розпорядження Нацкомфінпослуг буде найближчим часом розміщено на сайті Нацкомфінпослуг для публічного обговорення.

Опубліковано в Новини

Мітки: |

« »