Новини російських колег: в Анапі відбувся ІI Форум кредитних спілок Півдня Росії «Кредитні кооперативи Півдня Росії: на порозі змін»

23-24 вересня в Анапі відбувся II Форум кредитних спілок Півдня Росії «Кредитні кооперативи Півдня Росії: на порозі змін». У Форумі взяли участь 160 представників кредитної кооперації з 20 регіонів Російської Федерації. В рамках Угод про міжнародну співпрацю, підписаних у 2012 році, в роботі Форуму взяли участь перший заступник голови правління Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів» Віталіна Куциба та литовські партнери на чолі з головою ради Асоціації кредитних спілок Литви Рамунасом Стонкусом.

Під час Форуму обговорювались новації в законодавстві про кредитну кооперацію, зокрема, запровадження мегарегулятора фінансового ринку Росії, створеного на базі Банку Росії, який розпочав свою роботу з першого вересня поточного року. Крім нагляду за комерційними банками, до його функцій входить контроль за небанківськими фінансовими організаціями, включаючи страхові компанії, пенсійні фонди, компанії з управління активами, брокерські компанії та мікрофінансові організації. Представники ринку відзначили, що основним побоюванням з їх боку є висока вірогідність прийняття регулятором синхронних рішень для мікрофінансового та банківського ринків без врахування притаманних зазначеним ринкам особливостей та ризиків, що мають різний характер.

Під час Форуму членами ЮРАКС були представлені «візитівки» своїх регіонів, зокрема, впроваджені та ефективно працюючі цікаві продукти та технології. Більшість з них мають вагому державну підтримку регіональних органів влади, оскільки мають величезне соціальне значення та позитивний вплив на розвиток регіонів.

Крім того, учасникам форуму була надана можливість детально ознайомитись із роботою бюро кредитних історій, дізнатися про продукти страхових компаній, пропозиції іноземних інвесторів та можливості запровадження спеціалізованих банківських продуктів для мікрофінансових організацій.  Окремо розглядалась можливість співпраці мікрофінансових організацій з однією із найбільших платіжних систем Росії.

Як підсумок роботи Форуму учасниками було ухвалено Резолюцію, яка містить звернення до керівництва Служби Банку Росії по фінансових ринках (як мегарегулятора), до федеральних та регіональних органів влади, а також до об’єднань кредитних кооперативів.

Інтерв’ю першого заступника голови правління Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів» Віталіни Куциби, що взяла участь у форумі, на сайті ukrks.info.

Опубліковано в Новини

« »