Новини

Автор: Коментарі Вимкнено до Національний банк оприлюднив бачення розвитку ринку кредитних спілок в Україні

Національний банк оприлюднив бачення розвитку ринку кредитних спілок в Україні

Національний банк оприлюднив Білу книгу “Майбутнє регулювання ринку кредитних спілок”. Це перший з шести запланованих секторальних документів, в яких Національний банк як майбутній регулятор ринків небанківських послуг описує поточний стан ринків, їх проблеми та заплановані зміни у їх регулюванні.

Під час розроблення бачення, викладеного в Білій книзі, Національний банк взяв до уваги важливу роль кредитних спілок у підвищенні доступності фінансових послуг для широких верств населення, адже вони працюють переважно у сільській та віддалених місцевостях.

Окреслене у Білій книзі майбутнє регулювання сприятиме створенню умов для розвитку ринку кредитних спілок та зростанню його конкурентоспроможності, підвищенню рівня його надійності, прозорості та платоспроможності. Завдяки новаціям, які планує втілити Національний банк, кредитні спілки та їх клієнти отримають:

  • розширений перелік послуг, які вони можуть надавати;
  • вищий рівень доступності їх послуг;
  • можливість створення власного центру фінансової інтеграції;
  • нові інструменти підтримки ліквідності та платоспроможності.

Водночас Національний банк здійснюватиме комплексний нагляд за діяльністю кредитних спілок, застосовуючи ризик-орієнтований підхід у питаннях ліцензування, регулювання та нагляду та керуючись принципами пропорційності вимог до рівня ризиковості спілки, перспективного погляду для розуміння потенційних ризиків, раннього виявлення проблем та вчасного реагування, професійного судження і правової визначеності.

Вдосконалене регулювання ринку та паралельне розширення можливостей для його учасників забезпечать більш глибоке проникнення кредитних спілок на фінансовому ринку, забезпечать більш ефективний, капіталізований та стресостійкий ринок, де надійно захищені права споживачів фінпослуг.

Враховуючи, що запропоновані у Білій книзі зміни є суттєвими для ринку, їх впровадження буде відбуватись поступово із урахуванням об’єктивних можливостей кредитних спілок виконати такі вимоги.

Пропозиції та бачення, викладені у Білій книзі, не є остаточними та є відкритими до обговорення, а тому Національний банк закликає зацікавлених учасників ринку брати активну участь у обговоренні вищенаведених підходів до регулювання для визначення найкращих шляхів регулювання окремих питань діяльності кредитних спілок. Просимо надсилати їх на адресу split_feedback@bank.gov.ua.

Довідково

Кредитні спілки – це фінансові установи, діяльність яких полягає у взаємному кредитуванні та наданні інших фінансових послуг учасникам спілки за рахунок їх об’єднаних грошових внесків. Вони існують для сприяння ощадливості та фінансовому добробуту членів кредитної спілки завдяки наданню послуг на умовах собівартості.

Станом на кінець вересня 2019 року в Україні нараховувалось 337 спілок, які об’єднували більше 465 тис. осіб. Загальна кількість активів кредитних спілок складала 2,4 млрд грн.

Опубліковано в Новини

Автор: Коментарі Вимкнено до Розпочато громадське обговорення пропозицій до проєкту закону “Про фінансові послуги та діяльність з надання фінансових послуг”

Розпочато громадське обговорення пропозицій до проєкту закону “Про фінансові послуги та діяльність з надання фінансових послуг”

Національний банк, під регулювання якого в межах проєкту “спліт” з 1 липня 2020 року переходять небанківські фінансові установи, оприлюднив для громадського обговорення пропозиції до проєкту закону “Про фінансові послуги та діяльність з надання фінансових послуг”. Вони  передбачають суттєве осучаснення підходів до загальних засад функціонування та регулювання ринків фінансових послуг.

Цей документ стане першим з низки проєктів законів, які будуть  підготовлені та подані до Верховної Ради для вдосконалення законодавства щодо ринків небанківських фінансових послуг (НФП). Їхнє ухвалення дасть змогу учасникам ринку отримати якісно нові правила діяльності, завдяки яким розширяться їхні можливості функціонування, окресляться подальші перспективи розвитку та покращаться регулювання і нагляд за ними.

Пропозиції Національного банку до проєкту закону “Про фінансові послуги та діяльність з надання фінансових послуг” відображають загальне бачення НБУ підходів до регулювання ринку фінансових послуг. Ключові вимоги будуть спрямовані на захист прав споживачів та контроль доброчесної  ринкової поведінки, забезпечення прозорості структури власності, наявності якісного корпоративного управління та втілення ризик-орієнтованого підходу у нагляді, пропорційного за обсягом вимог до ступеню ризиковості компаній.

 

Опубліковано в Новини

Автор: Коментарі Вимкнено до УОКС оголошує акційні умови щодо надання кредитів з 31 березня 2020 року до 30 квітня 2020 року

УОКС оголошує акційні умови щодо надання кредитів з 31 березня 2020 року до 30 квітня 2020 року

Українська об’єднана кредитна спілка (УОКС) оголошує акційні умови щодо надання кредитів з 31 березня 2020 року до 30 квітня 2020 року:
«Пільговий кредит під 18 (вісімнадцять) % річних на строк до 12 місяців у розмірі подвійної суми обов’язкового додаткового пайового внеску члена УОКС у капітал УОКС, але не більше 400 (чотириста) тисяч гривень. Забезпеченням кредиту є порука голови правління кредитної спілки. Графік платежів: основна сума кредиту рівними частинами, з можливістю відстрочення першого платежу до трьох місяців; проценти щомісяця.»
Округлення (для зручності) проводяться в межах 500 грн.

Опубліковано в Новини

Автор: Коментарі Вимкнено до Нові нормативи для кредитних спілок набрали чинності з 12 березня 2020 року

Нові нормативи для кредитних спілок набрали чинності з 12 березня 2020 року

9 вересня 2019 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг затверджено Положення «Про обов’язкові фінансові нормативи та вимоги, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами кредитних спілок», Розпорядження №1840.

27 листопада 2019 року Розпорядження №1840 зареєстровано Міністерством юстиції України.

13 грудня 2019 року Розпорядження №1840 опубліковано в офіційному віснику України №96.

Згідно п.5 Розпорядження №1840 набирає чинності через 90 днів з дня його офіційного опублікування, крім пункту 3 Розділу ІІІ Положення «Про обов’язкові фінансові нормативи та вимоги, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами кредитних спілок»

https://nfp.gov.ua/files/ROZPORYADGHRNYA/2019/19-09/R-1840.pdf

Опубліковано в Новини

Автор: Коментарі Вимкнено до ПОДАННЯ ЗВІТНОСТІ КРЕДИТНИМИ СПІЛКАМИ ДО НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОДАННЯ ЗВІТНОСТІ КРЕДИТНИМИ СПІЛКАМИ ДО НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

З 1 березня 2020 року зареєстровані на сайті Національного банку кредитні спілки можуть у тестовому режимі подати звітність до НБУ.
Для цього на сайті НБУ розміщено реєстр тестових звітних показників, XSD-схеми для формування звітних файлів в XML форматі та детальні інструкції.
Протягом тестового періоду (до 1 липня 2020 року) спеціальний ресурс Національного банку для подання звітності portal.bank.gov.ua буде функціонувати в режимі отримування, перевірки звітності, надання протоколів помилок.
Тестова звітність подається за 4 квартал 2019 року. Термін подання тестової звітності не обмежений існуючими нормативно-правовими актами.
До кінця 2020 року перелік звітних показників залишатиметься незмінним, але змінюється формат. Звіт до Національного банку формується у форматі XML.
Починаючи з 1 липня 2020 року кредитні спілки подаватимуть звітність лише до Національного банку через вебпортал відповідно до вказаного реєстру звітних показників, у тому числі звітність за ІІ квартал 2020 року.

Більше про процес реєстрації тут: https://tinyurl.com/tce65qz

Роз’яснення та інструкції: https://tinyurl.com/sytve7g

Презентація по поданню звітності: https://tinyurl.com/t29o2az

Відеоінструкція про те, як подавати звітність: https://youtu.be/nCdqKXno8gw

Технічна підтримка суб’єктів подання звітності на вебпорталі (надання логіну та паролю доступу, консультативна допомога щодо формування звіту у форматі XML) здійснюється відділом систем автоматизації Департаменту інформаційних технологій НБУ (тел. +380 44 527 32 83+380 44 527 32 65+380 44 527 30 68).

З повідомленням НБУ про початок тестування звітності небанківських фінансових установ можна ознайомитись за посиланням:

 https://bank.gov.ua/news/all/rozpochalos-testuvannya-podannya-zvitnosti-nebankivskimi-finansovimi-ustanovami-do-natsionalnogo-banku

 

 

Опубліковано в Новини

Автор: Коментарі Вимкнено до Умови набуття членства в Українській об’єднаній кредитній спілці (УОКС)

Умови набуття членства в Українській об’єднаній кредитній спілці (УОКС)

Згідно розділу ІV «Положення про обов’язкові фінансові нормативи та вимоги, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами кредитних спілок, та визнання таким, що втратило чинність, розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 16 січня 2004 року № 7» № 1840 від 19.09.2019р. прийнятними активами кредитної спілки для розрахунку нормативу запасу ліквідності враховуються додаткові пайові внески до об’єднаної кредитної спілки. 

http://oks.vaks.org.ua/aboutuoks/umovi-clenstva-v-uoks  

 

Опубліковано в Новини

Автор: Коментарі Вимкнено до Нові нормативи для кредитних спілок набирають чинності з 12 березня 2020 року

Нові нормативи для кредитних спілок набирають чинності з 12 березня 2020 року

З 12 березня 2020 року набирають чинності нові нормативи для кредитних спілок – Розпорядження Нацкомфінпослуг від 19. 09. 2019 № 1840 «Про затвердження Положення про обов’язкові фінансові нормативи та вимоги, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами кредитних спілок, та визнання таким, що втратило чинність, розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 16 січня 2004 року № 7»

https://nfp.gov.ua/fi…/ROZPORYADGHRNYA/2019/19-09/R-1840.pdf

Опубліковано в Новини

Автор: Коментарі Вимкнено до Форум «Майбутнє регулювання та нагляд за діяльністю ринку кредитних спілок» у Львові

Форум «Майбутнє регулювання та нагляд за діяльністю ринку кредитних спілок» у Львові

Проект КЕП та Національний банк України запрошують представників кредитних спілок на форум «Майбутнє регулювання та нагляд за діяльністю ринку кредитних спілок», який відбудеться у Львові 16 березня цього року.
Захід проводиться у зв’язку з прийняттям Закону про Спліт та майбутньою передачею повноважень у частині регулювання та нагляду за функціонуванням системи кредитних спілок до Національного банку України.

https://bank.gov.ua/events/Es87HDWiVv2AJwFW?fbclid=IwAR0zFuJX1O3Htd7N23jQCOYLok_l9Di3HovKAPWdBrX7j4x5FCMH8KwY97o

 

Опубліковано в Новини

Автор: Коментарі Вимкнено до Надання кредитів кредитним спілкам та залучення депозитів від кредитних спілок Українською об’єднаною кредитною спілкою (УОКС)

Надання кредитів кредитним спілкам та залучення депозитів від кредитних спілок Українською об’єднаною кредитною спілкою (УОКС)

Українська об’єднана кредитна спілка (УОКС) надає кредити кредитним спілкам (надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту) http://oks.vaks.org.ua/poslugi-uoks/krediti-uoks

Кредитні спілки можуть розмістити депозит в Українській об’єднаній кредитній спілці (УОКС) (залучення фінансових активів із зобов’язанням щодо наступного їх повернення) http://oks.vaks.org.ua/poslugi-uoks/rozmisenna-depozitu-v-uoks

 

Опубліковано в Новини

Автор: Коментарі Вимкнено до Розпочалось тестування подання звітності небанківськими фінансовими установами до Національного банку

Розпочалось тестування подання звітності небанківськими фінансовими установами до Національного банку

Розпочалось з 02 березня тестування процесу подання звітності небанківськими фінансовими установами, які з 1 липня перейдуть під регулювання та нагляд НБУ, як це передбачено проєктом “спліт”.
Тестове подання звітності дозволить НФУ адаптуватися до формату подання даних, який використовується в НБУ, при цьому перелік звітних показників залишатиметься незмінним до кінця 2020 року.
Для зручності НФУ, на сайті Національного банку розміщено реєстр показників тестових файлів звітності та основні вимоги до їх формування. Детальніше: https://tinyurl.com/w5yqyhc

Опубліковано в Новини