Об’єднання кредитних спілок “Програма захисту вкладів” просить врахувати інтереси кредитних спілок у законопроекті, що вносить зміни до деяких законодавчих актів України з питань діяльності системи кредитної кооперації

         Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів» звернулось до Голови Комітету з питань фінансів і банківської діяльності з приводу законопроекту «Про внесення змін до статі 4 Закону України ”Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” щодо видів фінансових послуг» (реєстраційний № 0972), який розглядався Комітетом 19 березня 2013 року для підготовки на друге читання.

         Цим законопроектом пропонується вдосконалити норму, яка визначає перелік фінансових послуг. Зокрема, пропонується у пункті 14 чітко виписати норму, яка дозволить послуги банків відносити до фінансових послуг. Однак, у даній нормі не враховано діяльність системи кредитної кооперації, зокрема, кредитних спілок. Така прогалина створить проблеми у наданні кредитними спілками фінансових послуг і викличе певне соціальне напруження серед 1,2 мільйонів членів кредитних спілок.

         Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів» просить вдосконалити зазначену норму виклавши її у такій редакції:

«14) банківські та інші фінансові послуги, що надаються відповідно до Закону України “Про банки і банківську діяльність”, а також фінансові послуги кредитних спілок, що надаються відповідно до Закону України «Про кредитні спілки».

          Така норма хоча й носить узгоджувальний між законами характер (оскільки кредитні спілки як і банки Законом України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» віднесені до фінансових установ), однак неврахування поданої ПЗВ пропозиції може потім на практиці викликати непорозуміння між органами державної влади при застосуванні норм закону.

Повний текст листа ПЗВ до Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Верховної Ради України >>>

Опубліковано в Новини

Мітки:

« »