Повідомлення для вкладників кредитних спілок щодо пропозицій Уряду про запровадження оподаткування депозитів

Шановні вкладники кредитних спілок – учасників “Програми захисту вкладів”.

19 березня 2014 року на засіданні Уряду у вступному слові Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка на засіданні Уряду було висловлено ідею щодо запровадження оподаткування доходів, отриманих від розміщення коштів на депозитних рахунках:

Висловлю вам свою позицію, а ми з членами Уряду порадимося. Я категоричний противник того, щоб оподатковувати доходи від всіх вкладів. Тому, думаю, що в нас повинен бути законопроект, який оподатковує доходи тільки багатих. Про що йдеться?

От я проглянув, у тому числі й власну декларацію, за минулий рік особисто з тих доходів, які є у мене, процентні доходи від розміщення депозитів склали 614 тис. гривень. Я не заплатив ні однієї гривні податку в державний бюджет. Я вважаю це неправильним. Тобто ті, які отримують значні доходи, повинні ділитися з країною. Саме тому ми повинні оподаткувати, в тому числі і мій дохід, і тих громадян України, які отримують значні надходження від депозитів.

Що стосується українців, які мають незначні заощадження, але з яких вони живуть, то я проти оподаткування таких доходів по таким депозитам. Наскільки мені відомо, 90% українців мають депозити до 50 тис. грн. Доходи за такими депозитами не повинні оподатковуватися.

А 10% багатих повинні ділитися з країною і суспільством – це правильний підхід, так відбувається у всьому світі. І з одного боку ми вирішимо питання того, щоб люди несли кошти на депозити, з іншого боку – це зараз питання соціальної справедливості і допомоги своїй країні. Якщо ти отримуєш сотні тисяч гривень доходу – треба частину віддавати суспільству.

І тому я прошу, щоб у нас саме таке рішення було прийнято, і я буду звертатися до парламенту, в якому також знаходиться тих 10% українців, які отримують значні доходи від розміщення коштів на депозитних рахунках. Прийшов час справедливості і прийшов час допомагати своїй країні. Будемо платити податки – ті, які мають з чого платити.” (повний текст  Вступного слова Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка тут)

Правління Об’єднання кредитних спілок “Програма захисту вкладів” вважає за необхідне повідомити вам наступне:

1. Вступна промова Прем’єр-міністра України  не є нормою права і не є підставою для запровадження оподаткування доходів.

2. Для запровадження оподаткування доходів щонайменше має бути зроблено наступні кроки:

2.1. Надано доручення відповідним державним органам щодо розробки проекту змін до Податкового кодексу України;

2.2. Внесення та реєстрація у Верховній Раді України проекту закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України” у Верховну Раду України;

2.3.  Розгляд проекту закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України” у Верховну Раду України у відповідних Комітетах Верховної Ради України;

2.4. Прийняття Закону України  “Про внесення змін до Податкового кодексу України” у Верховну Раду України.

2.5. Розробка підзаконних нормативно – правових актів, які визначатимуть порядок перерахунку такого податку та порядок звітування про суми сплачених податків.

Зазначений перелік кроків не є вичерпним і він може бути розширюватися.

Крім того, при розробці даного проекту Закону Кабінету Міністрів України необхідно буде зважати на такі фактори:

1. Статтею 4.1.9. Податкового кодексу України визначено, що одним з принципів Податкового законодавства України є “стабільністьзміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року;” – в зв’язку з цим запровадження такого податку в 2014 році буде підставою для оскарження такого податку;

2. з 1 січня 2015 року повинен набрати чинності підпункту 164.2.8 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України, який передбачає включення до бази оподаткування  доходу отриманого у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, вклад (депозитний) до небанківських фінансових установ згідно із законом або на депозитний (ощадний) сертифікат та оподаткування такого доходу (процентів) за ставкою 5%.

З огляду на вказане вище та враховуючи те, що це є лише одна з ініціатив Прем’єр – Міністра і на сьогодні не існує навіть відповідного проекту Закону закликаємо вас об’єктивно оцінювати ситуацію та не приймати емоційних рішень щодо припинення дії депозитних договорів.

З повагою,

Голова Правління

Об’єднання кредитних спілок 

“Програма захисту вкладів”                                                                                                                                                                                                                                             Іван Вишневський

Опубліковано в Новини

« »