Про важливість розвитку і посилення ролі сектору кредитних спілок в Україні

Про важливість розвитку і посилення ролі сектору кредитних спілок в Україні у своїх статтях зазначили відразу дві директорки департаментів Національного банку України: Ольга Максимчук, директорка департаменту нагляду за страховим ринком, та Ольга Гурбич, директорка департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ.
Ольга Максимчук у публікації для інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна», серед іншого, описала переваги, які мають кредитні спілки порівняно з іншими фінансовими установами: вигідні умови завдяки неприбутковості діяльності, більша лояльність до позичальника, прозора ціна й умови та ін. Вона також наголосила на важливості належного регулювання і нагляду за ринком кредитних спілок, адже «хоча активи кредитних спілок порівняно із загальним обсягом активів банків є незначними (0,4%), проте такі установи обслуговують значну кількість членів та мають потенціал до подальшого зростання».
У своїй статті, опублікованій інформаційним агентством «ЛІГАБізнесІнформ», Ольга Гурбич відзначила проблеми, що найбільше турбують учасників ринку спілок, як-от обмеження можливості членства в кредитній спілці для малого бізнесу та непідприємницьких товариств, обмежений перелік фінансових послуг, необхідність покращення корпоративного управління тощо. Вона також надала детальні коментарі щодо пропозицій Національного банку до проєкту Закону України «Про кредитні спілки», які мають на меті вирішення наявних проблем. «Прийняття цього проєкту закону забезпечить глибше проникнення кредитних спілок на фінансовий ринок, сприятиме їх ефективнішому функціонуванню, підвищенню стресостійкості ринку та захисту прав споживачів і кредиторів», – заявила пані Гурбич.
 

Опубліковано в Новини

« »