Учасники семінару «МСФЗ: Особливості та практичні аспекти першого застосування для кредитних спілок» на практичних прикладах дізнавалися про застосування міжнародних стандартів фінансової звітності, а також особливості та проблемні моменти переходу кредитних спілок на МСФЗ

DSC_03161

07-08 жовтня в Києві відбувся семінар «МСФЗ: Особливості та практичні аспекти першого застосування для кредитних спілок», організаторами якого виступили Аудиторська фірма «АВС-Центр» та Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів».

Доповідачі семінару:

Тімуш Наталія Іванівна – директор ТОВ «Аудиторська фірма «АВС-Центр», сертифікований аудитор

Куциба Віталіна Миколаївна – заступник голови правління ОКС «Програма захисту вкладів», сертифікований аудитор

Хак Костянтин – експерт німецького проекту DGRV/GIZ «Реформування фінансової діяльності в сільській місцевості», дипломований економіст, кооперативний аудитор

Тема переходу до міжнародних стандартів залишається актуальною для кредитних спілок, незважаючи на можливість перенесення такого переходу на 1 січня 2015 року. Впровадження МСФЗ – це досить складний і трудомісткій процес, який вимагає не тільки ресурсів, а й наявності певних знань та досвіду.

Перший день семінару був присвячений теоретичним основам міжнародних стандартів фінансової звітності, зокрема, розглянуто структуру та основні аспекти МСФЗ, найбільш важливі відмінності норм МСФЗ від національних стандартів. Особливу увагу було приділено складним моментам обліку фінансових інструментів, враховуючи специфіку діяльності кредитних спілок, а також детально розглянуто особливості першого застосування МСФЗ.

DSC_0314

DSC_02961

На другий день учасники заходу отримали практичні рекомендації щодо застосування МСФЗ кредитними спілками, проаналізували наявні проблеми та особливості, пов’язані з визнанням, оцінкою, обліком та розкриттям інформації щодо деяких елементів, зокрема, фінансових активів та зобов’язань.

Крім того детальну увагу було приділено використанню метода трансформації фінансової звітності при переході кредитних спілок на міжнародні стандарти, надані зразки трансформаційних таблиць та приклади їх заповнення, а також запропонований формат для представлення фінансової звітності за МСФЗ. Також учасники семінару отримали практичні рекомендації щодо складання приміток до фінансової звітності та внесення змін до наказу про облікову політику.

У семінарі взяли участь 36 представників 27-ми кредитних спілок. По завершенні заходу учасники зазначили, що отримали багато корисної інформації, окремо відзначивши якість роздаткових матеріалів, та висловили свою зацікавленість щодо участі в наступних семінарах-практикумах:

2013-10-08-06491

«Большое спасибо за подготовленные материалы»

«Подготовка семинара серьезная и отличное качество»

«Необходимо внимательно изучить все материалы, которые получили на семинаре, и еще раз прослушать семинар»

«Дякую за проведений семінар. Хотілось би, щоб даний семінар проходив разом із розробниками програмного забезпечення»

«Якщо все ж таки МСФЗ будуть введені, то такий семінар був би доцільний для прослуховування ще раз»

«Предлагаю организовать семинар по переходу КС на МСФЗ для работников Нацкомфинпослуг за счет КС – может быть поймут, что это для КС не нужно»

«На даному етапі інформація висвітлена достатньо. Хороший роздатковий матеріал.»

«Бажаю і надалі проводити семінари з практичними прикладами, надавати взірці первинних документів в КС»

Опубліковано в Новини

Мітки: | | | |

« »