29 листопада 2013 року відбулась робоча зустріч об’єднань кредитних спілок з працівниками Нацкомфінпослуг

29 листопада 2013 року під головуванням члена Нацкомфінпослуг Юрія Миколайовича Назаренка відбулась робоча зустріч об’єднань кредитних спілок з керівництвом та працівниками департаменту нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Нацкомфінпослуг.

Під час зустріч було обговорено наступні питання:

1. Результати аналізу звітних даних кредитних спілок – членів ВАКС та НАКСУ; стан дотримання фінансових нормативів кредитними спілками; проблеми під час подання звітних даних.

Учасники зустрічі порушили питання про необхідність вдосконалення комплексної інформації системи з метою усунення проблем при формуванні звітних даних. Щодо впровадження електронного  цифрового підпису при поданні звітних даних, було зазначено, що дане питання наразі опрацьовується регулятором та після вирішення технічних питань фінансові установи будуть повідомлені про те, які електронні цифрові підписи можна використовувати при поданні звітних даних до Нацкомфінпослуг.

2. Узагальнення типових порушень, які виявлені при проведенні інспекцій Нацкомфінпослуг.

Зокрема, працівники Нацкомфінпослуг звернули увагу, що кредитні спілки допускають значну кількість помилок в дотримані формальних процедур: невчасне повідомлення Нацкомфінпослуг про зміни у внутрішніх документах; недотримання внутрішніх положень кредитної спілки.  Крім того, частими є такі порушення, як недотримання фінансових нормативів та невідповідність внутрішніх положень та договорів законодавству України.

3. Узагальнення помилок, які допускають кредитні спілки при поданні документів для переоформлення свідоцтва фінансової установи та отримання ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг.

4. Стан нормотворчої роботи Нацкомфінпослуг.

Наразі проводиться робота департаменту щодо узагальнення поданих до проектів розпоряджень Нацкомфінпослуг (вимоги до програмного забезпечення кредитних спілок; Ліцензійні умови діяльності кредитних спілок) зауважень. Всі пропозиції будуть винесені найближчим часом на засідання Нацкомфінпослуг і після схвалення членами Комісії проекти розпоряджень із врахуванням зауважень будуть повторно оприлюднені.

Об’єднання кредитних спілок на даній зустрічі представляли:

Вишневський Іван – об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів»

Волковська Вікторія – Всеукраїнська асоціація кредитних спілок

Калустова Катерина – Національна асоціація кредитних спілок України

Козинець Петро – Національна асоціація кредитних спілок України

Кравченко Людмила – Національна асоціація кредитних спілок України

Новодворський Олег – Національна асоціація кредитних спілок України

Опубліковано в Новини

Мітки:

« »